• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • ЗБЕРІГАЄМО СПОКІЙ...

В Україні створили брошуру з практичними порадами, як діяти у разі назвичайної ситуації та під час військових дій. Вона містить практичні поради, що враховують український та іноземний досвід, а також рекомендації з інформаційної безпеки.

Прочитати та завантажити цей короткий порадник можна тут переглянути

Види назвичайних ситуацій

Надзвичайна ситуація – це порушення нормальних умов життя та діяльності людей на окремій території чи об’єкті або на водному об’єкті, що призвело (може призвести) до виникнення великої кількості постраждалих, загрози життю та здоров’ю людей, їх загибелі, значних матеріальних втрат, а також до неможливості проживання населення на території чи об’єкті, ведення там господарської діяльності.

Види надзвичайних ситуацій розрізняють за їхнім характером:

  • техногенні
  • природні
  • соціальні
  • воєнні.

Надзвичайна ситуація техногенного характеру – це транспортні аварії (катастрофи), пожежі, вибухи, аварії з викиданням (загрозою викидання небезпечних хімічних, радіоактивних і біологічно небезпечних речовин, раптового руйнування споруд; аварії в електроенергетичних системах, системах життєзабезпечення, системах телекомунікацій, на очисних спорудах, у системах нафтогазового промислового комплексу, гідродинамічні аварії тощо.

Надзвичайна ситуація природного характеру – це небезпечне геофізичне, геологічне, метеорологічне або гідрологічне явище, деградація ґрунтів чи надр, пожежі у природних екологічних системах, зміна стану повітряного басейну, інфекційна захворюваність та отруєння людей, інфекційні захворювання свійських тварин, масова загибель диких тварин, ураження сільськогосподарських рослин хворобами та шкідниками тощо.

Надзвичайна ситуація соціального характеру – це протиправні дії терористичного та антиконституційного спрямування, або пов’язані зі зникненням (викраденням) зброї та небезпечних речовин, нещасними випадками з людьми тощо.

Надзвичайна ситуація воєнного характеру – виникає через застосування звичайної зброї або зброї масового ураження, під час якого виникають вторинні чинники ураження населення.

Як обрати правильні дії у разі надзвичайних ситуацій

Правила евакуації для дітей
  • Не говори – щоб чути вчителя;
  • Не біжи – щоб не постраждати;
  • Не штовхайся – щоб не постраждали інші;
  • Не повертайся – щоб залишатися в безпеці.
Дії у разі терористичного акту переглянути
Дії у разі захоплення будівлі переглянути
Евакуація з будівлі переглянути
Дії для захисту від насильницького вторгнення та загрози масового насильства переглянути
Дії у разі антитерористичної операції (стрільби, вибухи) переглянути
Дії у разі захоплення транспорту переглянути
Дії у разі телефонного тероризму переглянути
Дії у разі пожежі переглянути

Матеріали взято на сайті https://osvita.ua/school/85375/

Кiлькiсть переглядiв: 85